.
 
Задати питання Пiдписатися на новини
Головна сторінка / ПРО ВДНГ / Концепція розвитку на 40 років

Концепція розвитку на 40 років

Інвестиції для втілення концепції розвитку ВДНГ на 40 років складуть від 170 до 350 мільйонів євро
 
Про це сьогодні заявив керівник Національного комплексу «Експоцентр України» Євген Мушкін. На презентації Концепції розвитку ВДНГ на 40 років Євген розповів, як збирається ревіталізувати та розвинути територію у 286 Га. Він визначив кілька кластерів: конференц-експозиційний та арт (центральна історична зона), освітній та інноваційний (північна зона), виставковий та діловий (південна зона), ландшафтний та еко-рекреаційний (зона центрального входу), спортивний та лісопарк. 
 
Із заявлених планів Національного комплексу – музей науки, освітні центри, арт-резиденція, дитячі зони, виставковий центр світового рівня, бізнес-кампус, конференц-центр. Раніше заявлялося про створення на території ВДНГ музею монументальної пропаганди. «Зелена зона ВДНГ буде повністю збережена, навіть збільшиться», – обіцяє керівництво Експоцентру. Житлової забудівлі не планується. 
 
ВДНГ поставив перед собою ціль вплинути на зростання рівня культурного капіталу всієї країни. Новий менеджмент Експоцентру показав, які соціальні установки є важливими для процвітання суспільства, і на які з них здатне вплинути ВДНГ через приклади їхнього втілення. «ВДНГ може стати моделлю кращого майбутнього України», – вважає Євген.
 
Євген Мушкін наголосив, що ВДНГ не планує залучати для втілення концепції бюджетні кошти. Необхідне фінансування керівництво комплексу збирається зібрати через державно-приватне партнерство методом бізнес-кейсів.
 
Економічні відносини «державно-приватне партнерство» передбачають, що інвестор вкладає у проект свої гроші та/або інші активи, а державне підприємство вкладає своє право на освоєння території. Інвестор отримає право на управління новостворенним об'єктом на довгий термін на взаємовигідних для себе та державного підприємства умовах. Після договірного терміну проекту інвестор може по додатковій домовленності із держпідприємством подовжити договір про спільну діяльность або віддати проект в державне управління. Така модель у міжнародній практиці називається «build-operate-transfer», «будуй-керуй-передай». «При таких сумах необхідних інвестицій серйозним стає питання захисту інтересів інвесторів», – каже Євген. «Такий захист забезпечуватиметься зокрема договорами про спільну діяльність із зазделегідь погодженими умовами державно-приватного співробітництва. Ми готові захищати кожного підприємця, який працюватиме з нами. Успішність вже втілених на ВДНГ бізнес-проектів, а також публічність нашої роботи цьому сприяють». 
 
Весь отриманий від діяльності ВДНГ чистий прибуток направлятиметься виключно на розвиток ВДНГ: інфраструктуру, ремонти, благоустрій території, догляд за лісопарковою зоною. 
 
У ВДНГ заявляють, що не бояться планувати надовго, і загальний підхід до розвитку території називають «антихрупкістю», коли система, створена за рахунок окремих бізнес-кейсів, стає тільки сильнішою від непередбачуваних несподіванок майбутнього.
 
Автори Концепції розвитку – ВДНГ, CIVITTA та PUPA. CIVITTA – міжнародна група в сфері управлінського консалтингу в країнах Центральної та Східної Європи. PUPA – Public Urbanism Personal Architecture, міжнародна група урбаністів. 
 
Презентацію Концепції розвитку ВДНГ відвідала перша леді України Марина Порошенко. Після презентації відбулося відкриття на центральній алеї ВДНГ арт-об'єкту «Трансформація», який є символом особистісного розвитку. А також відкрито перше в системі Ощадбанку відділення самообслуговування, яке стало кроком до перетворення ВДНГ на територію, вільну від готівкових розрахунків.
 
 
Національний комплекс «Експоцентр України» (ВДНГ) є культурно-інноваційним центром.  Підприємство будує систему заємопов’язаних громадських просторів, об’єктів сучасної освіти та мистецтва, виставкові потужності, є прикладом кращих інноваційних технологій, забезпечує умови для навчання, роботи та дозвілля, сприяє сталому підвищенню рівня культурного капіталу нації. 
 
Завантажити презентацію
 

Коли ми розказували, що працюємо над концепцією розвитку на 40 років вперед, нам відповідали, що для України це завеликий строк, ніхто тут так не планує, максимум 5 років. І тоді ми звернулися до психологів, які пояснили нам, чому планувати життя надовго – правильно. Давайте майбутнє

 
Logo
Погода в Киеве
НБУ курс доллара
© КиївЕкспоЦентр, 2007-2018
 
розробка:открыть в новом окне http://beleven.com.ua