.
 
Задати питання Пiдписатися на новини
Головна сторінка / ПРО ВДНГ / Екскурсія в минуле

Екскурсія в минуле

Експоцентр України, відома всім ВДНГ, - особливе місце в українській столиці. Цей острівець радянського необароко, архітектурна перлина, як і раніше, притягує до себе десятки тисяч людей з різних куточків України, ближнього та дальнього зарубіжжя. На території комплексу - 180 будівель і споруд, 20 з яких мають  статус історико-культурних пам'ятників України. Доповнюють гармонію рекреаційної зони чисельні ландшафтні алеї, мальовничі озера, фонтани, ресторани та кафе, шашличні містечка.
Недалекі ті часи, коли не залишиться місця, де можна побачити таке багатство скульптурних і рельєфних зображень радянської епохи: незліченні колонади, увиті орнаментом з дарами колгоспних полів, барельєфи аграрної та індустріальної тематики, розкішний фонтан прикрашений соняшниками і кукурудзою. Тема «цариці полів» асоціюється з образом Микити Хрущова – прихильником кукурудзяного культу. У іншому куточку Виставки задумливо стоїть мічурінець з живцем плодового дерева. Поруч можна побачити трьох колгоспників. А чи багато сучасних дітей взагалі знають слово «колгоспник»? Експоцентр України унікальний,  він є невід’ємною  частиною нашої історії.
Виставка досягнень народного господарства УРСР була задумана в післявоєнні роки як постійно діючий центр, що демонструє досягнення у промисловості, сільському господарстві, будівництві, на транспорті, в науці і культурі Республіки. Це комплекс павільйонів, споруд, відкритих майданчиків для натурного показу експонатів, будівель культурно-побутового призначення і місць відпочинку. Будівництво особисто підтримав тодішній Перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов. Відкрилась ВДНГ  6 липня 1958 року.  Над створенням центру працювали архітектори В. Орєхов, І. Мезенцев, А. Станіславський, Д. Баталов, інженер С. Малкін. Павільйони оформлювались кращими художниками і скульпторами Республіки - завдяки їм тут і зараз є на що подивитись.
На той час радянський монументальний класицизм або «сталінська архітектура» був лідируючим напрямом в архітектурі, монументальному і декоративному мистецтві СРСР. Часто архітектуру подібної стилістики іменують і «сталінський ампір» (від фр. empire — «імперія» і по аналогії з ампіром). Їй властиві таки риси як ансамблева забудова вулиць і площ; синтез архітектури, скульптури і живопису; барельєфи з геральдичними композиціями і зображеннями трудящих; оптимістичний настрій всього твору; використання мармуру, бронзи, цінних порід дерева і ліпнини у оформленні суспільних інтер'єрів. У післявоєнні роки країна приступила до відновлення зруйнованих міст. Архітектура стала одним з пріоритетних напрямів народного господарства. Архітектурний витвір повинен був вселяти глядачам впевненість у швидкому відновленні всієї країни.
Назавжди у минулому залишились назви павільйонів: «Машинобудування і приладобудування», «Електрифікація», «Вугільна промисловість», «Металургія», «Хімічна промисловість», «Товари народного споживання», «Авіація», «Будівництво», «Сільськогосподарська наука і землеробство», «Багатство моря», «Зернові і олійні культури», «Технічні культури», «Тваринництво», «Народна освіта», «Автотранспорт».
Життя не полишає ВДНГ. Наразі це і виставковий центр, і зелена зона відпочинку, і унікальний архітектурний комплекс. У павільйонах проводяться міжнародні та національні спеціалізовані виставки, ярмарки товарів широкого вжитку, концерти, ділові, корпоративні, спортивні, святкові заходи. Виставку відвідують не тільки любителі ностальгічних спогадів: на алеях можна побачити молодь з сучасними велосипедами, на роликових ковзанах, закохані парочки, матусь с дитячими візками. Затишні кафе та елітний ресторан приваблюють відвідувачів. Епоха, що канула в минуле, насправді тільки затаїлася у дивовижних скульптурах та аплікаціях, що прикрашають павільйони виставкового центру. Майже не змінився первинний стиль павільйонів, вся радянська символіка і барельєфи. Будівлі повністю зберегли свій автентичний вигляд. У такому, майже первозданному вигляді, дійшов до нас перший всеукраїнський виставковий центр. Павільйони № 1 та № 2, як і раніше, прикрашають чудові картини українських художників монументально-декоративного мистецтва, зокрема Кириченка Степана Андрійовича. Автор -  український живописець, графік, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний художник УРСР, відомий своїми багатофігурними жанровими композиціями. Його мозаїка «Україна» на Всесвітній виставці у Брюсселі у 1958 році була відзначена срібною медаллю.
Запрошуємо провести неповторну корпоративну вечірку у стилі соцреалізму, презентацію, PR-акцію у павільйоні № 1, виставки художніх робіт, будь який інший захід. Багато місць в Експоцентрі є справжніми готовими декораціями для кінозйомок будь-якої епохи.
Запрошуємо до співпраці!
Контактні телефони (044) 596 91 11, (044) 596 91 01
 

Logo
Погода в Киеве
НБУ курс доллара
© КиївЕкспоЦентр, 2007-2018
 
розробка:открыть в новом окне http://beleven.com.ua